Aktualności

Dzień Prawa Lotniczego

29 kwietnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się ważne wydarzenie dla branży lotniczej – Ogólnopolskie Seminarium Naukowe Prawa Lotniczego – Dzień Prawa Lotniczego, zorganizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA. Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie objął patronat nad tym wydarzeniem, a wzięli w nim udział uczniowie z kierunków technik eksploatacji portów i terminali i technik lotniskowych służb operacyjnych.

Eksperci z polskich uczelni dzielili się swoim doświadczeniem z uczniami i studentami, a do grona ekspertów została zaproszona Pani dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar – nauczycielka kształcąca w Zespole Szkół nr 3 uczniów w branży lotniczej, wieloletni pracownik Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa W swoim wystąpieniu przedstawiła bardzo aktualny temat „Warunki bezpieczeństwa w dobie pandemii w ruchu lotniczym w Polsce”.

Seminarium prowadziła Natalia Kapałka, absolwentka naszej szkoły, która kształciła się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, a po skończeniu szkoły kontynuuje swoją edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim. Cieszy nas to, że nasi uczniowie mając możliwość uczestniczyć w takich wydarzeniach i odnajdują w nich swoją dalszą drogę zawodową. Jesteśmy przekonani, że także wśród obecnych uczniów wielu pasjonatów lotnictwa będzie chciało kontynuować swoją karierę zawodową w lotnictwie.

Koordynatorzy przedsięwzięcia: dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar, dr Katarzyna Nowak

Dostępność strony