Aktualności

Pozdrowienia z Rimini

Serdecznie pozdrawiamy ze słonecznego Rimini      Dyrekcję Szkoły,  nauczycieli,  uczniów i wszystkich pracowników.

Upłynął  już drugi tydzień stażu, który uczniowie naszej szkoły odbywają we Włoszech w ramach projektu ’’ Włoski staż oknem na świat ”.
Młodzież  pracuje w czterech agencjach reklamowych i dwóch restauracjach, na terenie miasta Rimini. Zgodnie z założeniem projektu, wszyscy realizują staż w zakładach odpowiadających kierunkom kształcenia i zainteresowaniom zawodowym. Uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w restauracjach i tawernach, La Taverna degli Artisti  oraz E Vespucci Sas di Milu”EC- osteria e Pataca, pomagają w przygotowaniu i serwowaniu  tradycyjnych dań włoskich,  potraw z ryb i owoców morza, zaś młodzież  kierunku technik organizacji reklamy, w studiach fotograficznych – Foto Video Play, Litoincias 87 di Cangiani Silvano, Giorgini Roberto & C.SAS, AI Rimini oraz w Neon Rimini Group. Firma ta należy do rodziny Ciabatta i jest częścią sieci najlepszych firm Rimini w dziedzinie komunikacji wizualnej, dzięki technologii i standardom, które są stosowane na wszystkich etapach pracy. Neon Rimini produkuje znaki świetlne, plakaty, oznakowania miejskie, wewnętrzne i zewnętrzne znaki kierunkowe, totemy, druk cyfrowy wielkoformatowy, projekt graficzny pojazdu. Młodzież  chętnie uczęszcza na praktykę, we wszystkich zakładach panuje bardzo miła atmosfera. Uczniowie kierunku technik lotniskowych służb operacyjnych, staż odbywa na lotnisku im. F. Felliniego w Rimini, gdzie zapoznają się z zasadami obsługi pasażerów i procedurami bezpieczeństwa.
Włosi sami dużo pracują i dużo wymagają od naszej młodzieży. Uczniowie świetnie sobie radzą a  pracodawcy są bardzo zadowoleni i wypowiadają się o nich w samych superlatywach.
Czas pracy jest bardzo różny, część stażystów pracuje rano, natomiast inni po południu. Czas po pracy młodzież najczęściej spędza na spacerach po malowniczym Rimini i na pobliskiej plaży, korzystając z pięknej słonecznej pogody.
Całą grupą spotykamy się dopiero po godzinie 22.

Opiekunki grupy: M. Pabjańska, M. Drozd.

Dostępność strony