Aktualności

WYCIECZKA SZKOLENIOWA DO PARKU LOGISTYCZNEGO ROGOŹNICA

10 i 11 maja uczniowie klas 3 dg i 3 eg z kierunku technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce szkoleniowej do Parku Logistycznego Rogoźnica.

Dyrektor oddziału Rohling SUUS Logistic w Rzeszowie, Łukasz Lasek, podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze łańcucha dostaw.  Następnie oprowadził  młodzież po magazynie typu cross-dock. Kierownik magazynu Reslogistic, Tomasz Ataman, zapoznał uczniów z zasadą działania skanerów i terminali – zaawansowanych urządzeń pozwalających na zdalną i szybką wymianę danych pomiędzy użytkownikiem a systemem informatycznym za pośrednictwem Wi-fi lub LTE. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca operatora wózka wysokiego składowania.  W strefie pakowania zobaczyli m.in. jak działa owijarka czy automatyczna opasarka.  Ostatnim punktem wycieczki była Antresola magazynowa, która umożliwia zwielokrotnienie posiadanej przestrzeni operacyjnej w magazynie.

W trakcie oprowadzania po magazynach, uczniowie mieli możliwość zobaczyć w jaki sposób odbywa się proces przyjmowania, składowania, kompletacji oraz wydawania towarów z magazynu.

Pobyt w Parku Logistycznym Rogoźnica był bardzo interesującym doświadczeniem. Młodzież miała okazję utrwalić zdobytą wiedzę teoretyczną oraz zobaczyć, jak ją można zastosować w praktyce. 

Opiekę na nad uczniami sprawowały: Elżbieta Bród-Sikora, Dorota Bukowska i Katarzyna Łysikowska.

Dostępność strony