Aktualności

CIEKAWA LEKCJA NA WSIZ

W dniu 20.03.2023 r. uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły, z kierunków Technik Operacyjnych Służb Lotniskowych oraz Technik Eksploatacji Portów i Terminali, brali udział w wykładzie w ramach projektu „Ciekawa lekcja”, prowadzonego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wykładowcy przenieśli uczestników w świat lotnictwa i dalekiego państwa, jakim są Chiny. Pan Michał Wichrowski w prelekcji pt. „Przyszłość lotnictwa – jak (i czy) będziemy latać w najbliższych dekadach” zapoznał uczniów z rozwojem lotnictwa i jego przyszłością. Przedstawił też skutki ostatnich wydarzeń na świecie jak pandemia, czy wojna, na transport lotniczy i jego rozwój.

Druga prelekcja zatytułowana „Poznaj Chiny – wprowadzenie do języka, kultury i tradycji Państwa Środka” a przedstawiona przez Panią Qinghua Zhang-Żyradzką, wprowadziła uczestników w odległy i ciekawy świat państwa chińskiego. Uczniowie poznali tradycje, zwyczaje, specyficzne potrawy, a także mieli możliwość pouczyć się wspólnie języka chińskiego.

Uczestnictwo w zajęciach oraz przekazana przez prowadzących wiedza i umiejętności były cennym doświadczeniem dla naszej młodzieży, a czas spędzony podczas ciekawej lekcji był nie tylko czasem nauki, ale i zabawy.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Celina Jagiełowicz-Ryznar, Sabina Stecka, Małgorzata Długoń i Barbara Chuchla.

Dostępność strony