4 FS w radiu Via

24.03.2023 r. uczniowie klasy 4FS, kształcący się na profilu technik reklamy, uczestniczyli w wycieczce szkoleniowej do Radia Via w Rzeszowie. Młodzież poznała historię powstania tej rozgłośni, zwiedziła Newsroom, a także trzy nowoczesne, wyposażone w profesjonalny sprzęt studia emisyjne i produkcyjne.

Pan Grzegorz Budak, redaktor muzyczny i prezenter Radia Via, zaprezentował uczniom możliwości techniczne studia, jak również nagrywanie „setki” (jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych do przygotowania pełnej informacji z terenu).Pojawił się również żargon radiowy: puszka, blok reklamowy, jingiel czy jedynka. Młodzież zdobyła także wiele informacji dotyczących tworzenia i emisji spotów reklamowych.

Opiekunki: Edyta Kraska, Anna Patron.