Aktualności

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 r. w ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 w Rzeszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Pan Leszek Sieńko przywitał dyrekcję, nauczycieli i uczniów, oraz przypomniał  historię Hymnu Polski.

Sztandar ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 został wniesiony w asyście „Strzelców” ze Związku Strzeleckiego, których reprezentowali: Michał Guzek, Sebastian Drążek, Francesco Wyka-Saraiva.

Uczniowie klasy IV cs: Alicja Natońska, Angelika Sanecka, Karolina Oliwa, Tymoteusz Płonka, Bartosz Chmaj oraz Bartłomiej Kiszka, recytowali wiersze, a chór Pryma pod batutą mgr Wiesława Pyzi śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Aby uświetnić uroczystość, przy wejściu do sali gimnastycznej dziewczęta z klasy 1g: Natalia Wilczyńska, Wiktoria Kempa, Martyna Gabriel i Karolina Ciećko, przypinały wchodzącym miniaturki flagi Polski w formie kotylionu, wykonane przez Tomasza Zawitkowskiego z klasy 4 cs.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim tym, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze – własnego życia.

Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były: p. Barbara Bernat, p. Małgorzata Długoń,  p.Anna Kokoszka.

 

Dostępność strony