Alicante pozdrawia!!!

Serdecznie pozdrawiamy z Alicante, perły hiszpańskiego regionu turystycznego Costa Blanca.

20 uczniów naszej szkoły przebywa tu w ramach projektu autorstwa pań Sabiny Steckiej i Katarzyny Łysikowskiej „Walencja kluczem do sukcesu zawodowego”, realizowanego w ramach Erasmus +. Naszym partnerem ze strony hiszpańskiej jest Mobility Projects by Universal Mobility SL, którego przedstawicielem w Alicante jest nieoceniona Ola Jachimek.

Uczniowie, kształcący się w zawodach technik eksploatacji portów i terminali, technik hotelarstwa i technik analityk doskonalą swoje umiejętności zawodowe w 8 różnych zakładach pracy na terenie Alicante i okolic.

W czasie wolnym korzystają z uroków hiszpańskiego miasta.

Zwiedziliśmy już stare miasto, byliśmy na pięknej promenadzie Explanada de España, będącej znakiem rozpoznawczym Alicante, wyłożonej różnokolorowymi płytkami we wzór, który odzwierciedla fale morza Śródziemnego, a ciepła i słoneczna pogoda pozwala nam na korzystanie z morskich kąpieli.

Opiekunowie: Iwona Kwater i Paweł Muszyński