Aktualności

BITWA NA DROBIOWE SMAKI III

Drużyna z Zespołu Szkół nr 3 im. T. Rylskiego w Rzeszowie w składzie: Martyna Kiełb oraz Gabriela Pokrywa, pod opieką Renaty Mazur-Bukały oraz Magdaleny Kopel, wzięła udział w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Bitwa na drobiowe smaki 3″, który odbył się w dniach 20-21 lutego 2024 r., w studiu kulinarnym Centrum Smak Kariery, mieszczącym się przy Al. Jerozolimskich 148 w Warszawie.

Konkurs kulinarny pt.: „Bitwa na drobiowe smaki III” to konkurs kulinarny skierowany do uczniów szkół gastronomicznych. Organizatorem była Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Sędzią Głównym był p. Łukasz Konik.

Na arenie zmagań stanęli utalentowani, młodzi kucharze, reprezentujący województwo podkarpackie. Nasza drużyna przygotowała swoje popisowe dania z wykorzystaniem polskiego drobiu. Była to:

– Zupa krem z palonego ziemniaka z chipsem z selera, szafranem i ziołową oliwą.

– Pierś z kurczaka sous vide w zielonej posypce na purre z groszku zielonego, w towarzystwie fondanta z batata, zielonej oliwy, fasoli edamame oraz espumy z topinamburu.

Dziewczyny przygotowały znakomite danie i zakwalifikowały się do drugiego dnia zmagań. Na etapie Konkursu Wojewódzkiego w Centrum Smak Kariery, młodzi kucharze dzielnie walczyli o miejsce w Wielkim Finale, przygotowując dania według własnego pomysłu oraz wykorzystując produkty – black box. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Pokrywa i Martyna Kiełb z klasy 4b. uplasowała się na trzecim miejscu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie, Rady Rodziców oraz Dyrekcji za wsparcie i pomoc w trakcie przygotowań i trwania konkursu.

Dostępność strony