Aktualności

Centrum Edukacji Lotniczej – Port Lotniczy – Kraków Balice

W dniu 20.12.2022r. uczniowie klas z kierunku technik lotniskowych służb operacyjnych : 4cs, 4cg, 3c, 2c, 1c uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Edukacji Lotniczej – Port Lotniczy Kraków Balice.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach podzielonych na trzy główne bloki tematyczne tj. „Pogoda i komunikacja w lotnictwie” , „Planowanie lotu i wyważanie samolotu” oraz „Lotnisko live z językiem angielskim lotniczym”.

 

Podczas zajęć uczestnicy mogli przypomnieć i utrwalić  poznaną wcześniej wiedzę nt. pogody , jej pomiarów , stosowanych urządzeń meteorologicznych oraz  sposobach komunikacji w lotnictwie, czyli depeszach lotniczych. Podczas zajęć, wykorzystując mapy lotnicze, narzędzia pomocnicze np. kątomierz nawigacyjny i kalkulator nawigacyjny oraz książkę użytkowania wybranego samolotu, uczniowie zaplanowali swój lot, stworzyli plan lotu, obliczyli niezbędne paliwo oraz dokonali wyważenia samolotu. W kolejnym bloku wraz z instruktorem i opiekunami, udali się na spacer po infrastrukturze lotniska by zobaczyć funkcjonowanie portu lotniczego oraz urządzenia stosowane podczas obsługi pasażerów oraz statków powietrznych. Kolejnym elementem była gra, podczas której uczniowie poznali podstawowe lotnicze sformułowania w języku angielskim.

Wyjazd do CEL-u był nie tylko świetną zabawą integracyjną dla wszystkich, ale też dużą dawką wiedzy. Uczniowie pomimo intensywności zajęć wrócili zadowoleni, z planami na kolejny wyjazd.

Opiekę nad uczniami sprawowały dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar oraz dr Katarzyna Nowak.

Dostępność strony