Aktualności

Co można zobaczyć w trzy dni we Wrocławiu?

W dniach 08-10.06.2022 klasa 3as odbyła trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Oto relacja z tego wyjazdu:
Po przyjeździe i zakwaterowaniu, szybkim marszem przeszliśmy do Muzeum Pana Tadeusza /Ossolineum/ na 2 lekcje. Pierwsza z nich pt. „Kurier z Warszawy”, przybliżała postać Jana Nowaka Jeziorańskiego. Tu grupa została zamknięta w mieszkaniu, a zadaniem było w jak najkrótszym czasie odnaleźć tajne dokumenty, aby nie wpadły w ręce Niemców – to oczywiście zabawa w escape roomie. Druga lekcja była poświęcona obyczajom szlacheckim w „Panu Tadeuszu”. Na koniec można było zobaczyć cenny rękopis tego dzieła.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Współczesnym na spektaklu „Widzę nic”. To uniwersalna historia o potrzebie poznania i zrozumienia, a tytułowe „nie-widzenie” – paradoksalnie – umożliwia prawdziwe poznanie rzeczywistości, albowiem uwalnia od złudzeń i fałszu.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania starego miasta. Przewodnik przybliżył nam historię Wrocławia i pokazał najciekawsze zabytki na Rynku i Ostrowie Tumskim – najstarszej części miasta. Całe popołudnie spędziliśmy w ZOO, które okazało się bardzo piękne i ciekawe, a niektórzy z nas nie mogli „odkleić się” od szyb Afrykarium. Na koniec dnia obejrzeliśmy dzieło Kossaka i Styki, jedną z najsłynniejszych atrakcji Wrocławia Panoramę Racławicką.
Trzeci dzień, to również dzień z bogatym programem: Muzeum Wody Hydropolis, następnie przejazd kolejką linową na teren Politechniki Wrocławskiej, skąd tramwajem udaliśmy się do głównego gmachu Uniwersytetu, aby podziwiać renesansową Aulę Leopoldina i spojrzeć na panoramę miasta ze szczytu wieży matematycznej UW.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Rzeszowa, gdzie już snujemy plany na kolejny wyjazd.
Organizatorami i opiekunami były: Urszula Jarek i Małgorzata Wojtala.

Dostępność strony