Aktualności

Diagnosta laboratoryjny w dietetyce

W dniu 07. 02. 2022r.  w ramach patronatu  Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie,  klasy 2a i 3as technika analityka Zespołu Szkół nr 3,  brały udział w lekcji pod tytułem: „Diagnosta laboratoryjny w dietetyce”. Podczas zajęć, uczniowie mieli możliwość poznać zasady przygotowania się do badania i  metody pobierania próbek. Ponadto zapoznali się z rodzajem badań laboratoryjnych wykonywanych podczas diagnozowania chorób związanych z odżywianiem.

Nasi „szkolni analitycy” przekonali się, że badania laboratoryjne są niezbędne w celu określenia zdrowia pacjenta, oraz dalszego postepowania medycznego , a także nauczyli się interpretować wyniki badań:  cholesterolu TG, LDL , HDL,  profilu lipidowego,  glukozy, triglicerydów.

Uczestnicy lekcji uświadomili sobie, jak ważny i potrzebny jest zawód technika analityka w medycynie, biotechnologii, żywieniu i innych gałęziach przemysłu. Bo przecież w dzisiejszym świecie wszystko jest zbadane i zinterpretowane przez analityków.

Lekcja była bardzo ciekawa, uczniowie już z niecierpliwością czekają na następne tego typu wydarzenie.

 

mgr inż. Monika Kluz-Kula

 

Dostępność strony