Aktualności

Dobra passa naszych hotelarzy trwa, mamy kolejny sukces!

W dniu 04.01.23 odbył się etap okręgowy XIV edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów, wyłoniona w etapie szkolnym, Aleksandra Sierżęga i Mateusz Lonc, oboje z klasy 4 ag. Podczas etapu okręgowego uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Test obejmował zagadnienia wynikające z podstawy programowej dla technika hotelarstwa oraz związane z tematem przewodnim olimpiady, który każdego roku jest inny. Ponadto uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bieżącej działalności hoteli w kraju i za granicą. Test w tym roku z uwagi na temat przewodni – turystyka zrównoważona/odpowiedzialna, był bardzo wymagający. Nasi uczniowie poradzili sobie z nim jednak bardzo dobrze. Obojgu należą się gratulacje.

Do etapu centralnego, zajmując 13. miejsce w Polsce, zakwalifikowała się Aleksandra Sierżęga, która zasługuje na szczególne wyrazy uznania.

III etap olimpiady organizowany jest przez Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej z siedzibą w Bydgoszczy i odbędzie się w dniach 12-14.04.23. Olę czeka więc jeszcze sporo pracy. Życzymy jej dalszych sukcesów.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, a partnerzy branżowi to Rada d.s. Kompetencji Sektor Turystyki, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, WorldSkills Poland i Citi Hotel****.

Dostępność strony