Aktualności

DZICZYZNA W ROLI GŁÓWNEJ

Warsztaty kulinarne – Kuchnia Myśliwska 

W dniu 15.03.2023r. w Zespole Szkół nr 3 w Rzeszowie, mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć Klub Podkarpackich Gastronomów oraz ZO PZŁ Rzeszów. Udział w warsztatach brali uczniowie klasy 1b, 3b Technikum nr 10 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy 2g, 3g Branżowa Szkoła I stopnia w zawodzie kucharz. Profesjonaliści przeprowadzili na wysokim poziomie merytorycznym warsztaty szkoleniowe z zakresu kuchni myśliwskiej pt. „Dziczyzna w Roli Głównej”.

Szefowie kuchni Janusz Pyra wraz z Tomaszem Ciupakiem, Krzysztofem Ginterem, Pawłem Gargasiem, Mateuszem Juchą, Maciejem Stączkiem oraz Renatą Mazur-Bukałą poprowadzili warsztaty, w czasie których przyrządzili dwa dania: faszerowaną karkówkę z dzika ze śliwką i bekonem w sosie
 z czerwonego wina w towarzystwie purée z zielonego groszku oraz karkówkę z dzika duszoną
z warzywami, sosem grzybowym, burakami duszonymi z jabłkiem w śmietanie w towarzystwie strudla drożdżowego z kaszą i ziemniakami.

Prelekcję poprowadził Pan Marcin Hendzel z  Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy Rzeszów, Przewodniczący Zarządu Okręgowego Łowczy Okręgowy.

Składamy serdeczne podziękowania firmom, które bezpłatnie zabezpieczyły produkty na warsztaty. Szefom za nieocenioną pomoc i poświęcony czas.

Mięso z dzika zabezpieczyła firma Kanwil z Dębicy. Warzywa oraz grzyby –  Pan Maciej Stączek (Polski Ogród Sp. Z O.O. Hortex FFV). Cały pozostały koszt warsztatów zasponsorował Podkarpacki Klub Gastronomów.

 W organizacji warsztatów brały udział również nauczyciele przedmiotów zawodowych Pani Marta Świder i Magdalena Kopel oraz Renata Mazur Bukała.

Młodzi adepci byli zachwyceni. Warsztaty były przeprowadzone profesjonalnie, dzięki czemu wpłynęły na poszerzenie dotychczasowej wiedzy i umiejętności naszych uczniów.

Dostępność strony