Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„W wychowaniu chodzi właśnie o to,

ażeby człowiek stawał się coraz bardziej Człowiekiem…”

Jan Paweł II

14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. 12 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mszy Św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby.

W naszej szkole obchody tego święta miały miejsce 16 października. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracyjni, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie mieli okazję uczestniczyć w uroczystym apelu, przygotowanym właśnie na tę okoliczność. Przypomnieliśmy sobie genezę tego święta, ponieważ w tym roku obchodzimy 250. rocznicę powstania KEN.

Pani Dyrektor, dr Katarzyna Nowak, wyróżniła nauczycieli oraz pracowników administracji Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Pani Iwona Kwater została uhonorowana Nagrodą Podkarpackiego Kuratora Oświaty, natomiast Panie Katarzyna Dawidowska i Anna Ulan otrzymały Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa. Pani Alina Kaszowska – Złoty Medal za Długoletnią Służbę i Pan Paweł Muszyński – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Na zakończenie odbyła się część artystyczna, w trakcie której Przedstawiciele uczniów słowem i piosenką podziękowali Nauczycielom za Ich pracę.

Dostępność strony