Aktualności,  Ogłoszenia

EGIPT – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W poniedziałek 27 maja 2024 r., w naszej szkole odbyło się „Spotkanie z podróżnikiem”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez grupę „trzask.pl” we współpracy z p. Dorotą Bukowską i p. Michaliną Chudzik. Wykład połączony z prezentacją autorskich zdjęć i filmów poprowadził p. Krystian Pyrzak, a udział w nim wzięli uczniowie klas: 1b, 1d, 1e, 1j, 2c, 2e, 2f, 4a, 4e. Podczas zajęć poznaliśmy lepiej środowisko przyrodnicze, historię, gospodarkę i kulturę Egiptu. Mieliśmy też okazję zobaczyć niezwykłe pamiątki z podróży, w tym wykonany w tradycyjny sposób papirus i Koran – świętą księgę islamu. Z pewnością dla wielu z nas udział w zajęciach stanie się inspiracją do planowania w przyszłości własnych egzotycznych wypraw.

Dostępność strony