Aktualności

EKOGALA i XVI Europejski Konkurs Kulinarny ,,Kierunek wieprzowina,,

Podczas Ekogali w dniach 15-17 grudnia 2022r – Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości odbywały się zmagania uczniów szkół z całej Polski i zza granicy w XVI Europejskim Konkursie Kulinarnym w temacie przewodnim ,,Kierunek wieprzowina,,. Młodzi adepci sztuki kulinarnej do swoich konkursowych dań wykorzystali produkty marki CHEF.

Drużyna z ZS3 w składzie : Martyna Kiełb i Gabriela Pokrywa klasa 3b dzielnie walczyła w konkursie zdobywając wyróżnienie, duże doświadczenie zawodowe oraz cenne rady profesjonalistów.

Opiekę i pomoc w przygotowaniu do konkursu sprawowały:

Magdalena Kopel oraz Renata Mazur Bukała.

Uczennice na dania konkursowe przygotowały:

Danie główne

Polędwiczki wieprzowe przygotowane metodą sous-vide w ziołowej posypce z sosem demi-glace z dodatkiem czarnej porzeczki i sosu bbq, puree z dyni i marchewki, kotlecik z kaszy, karmelizowane warzywa z prawdziwkiem na maśle w otoczce zielonej oliwy .

Deser

Fondant czekoladowy z musem z mango oraz chili cayenne, anyżową śmietanką w towarzystwie owoców tropikalnych.

EKOGALA – międzynarodowe targi żywności i produktów wysokiej jakości organizowane są przez Samorząd Województwa Podkarpackiego od 2006r. Prowadzone w województwie podkarpackim od szeregu lat działania ukierunkowane na rozwój rolnictwa ekologicznego sprawiły, że podkarpackie Targi należą do największych tego typu wydarzeń w Polsce i Europie Wschodniej.

W trakcie EKOGALI zapoznać się można było z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej, a od kilku lat także z ofertą produktów tradycyjnych wpisanych listę prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, a także podmiotami zajmującymi się ziołolecznictwem, propagowaniem wiedzy na temat ziół i ich wpływu na zdrowie człowieka.

 

Dostępność strony