EKOGALA XVII Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości

Dnia 16-17 grudnia 2023 r. odbyła się EKOGALA XVII Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości, podczas której miał miejsce Europejski Konkurs Kulinarny. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół gastronomicznych z kraju i z zagranicy. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Kierunek Wołowina”.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować:

– danie zasadnicze z antrykotu wołowego z obowiązkiem wykorzystania sosu demi glass Nestle, topinambur oraz dowolnych mrożonych warzyw Oerlemans

– deser talerzowy z wykorzystaniem dowolnej czekolady, dyni, świeżych ziół z wykorzystaniem nowoczesnych technik gastronomicznych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 4b: Gabriela Pokrywa oraz Martyna Kiełb, które zajęły drugie miejsce.

Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Panią Renatę Mazur- Bukałę oraz Magdalenę Kopel.