Aktualności

Ekologiczna szkoła – kolejne ważne spotkanie

W dniu 27.01.2022r. zespół  „Ekologiczne cukiereczki”, uczniowie klas: 3cg –  Emilia Sikora, Damian Kołakowski i 3 fs –  Patrycja Socha , Aleksandra Przystaś, Dawid Chudzicki pod opieką dr inż. Celiny Jagiełowicz-Ryznar, uczestniczył w kolejnym webinarium poświęconym projektowi młodzieżowemu „Ekologiczna szkoła”. W webinarium prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej brało udział 380 uczniów z całej Polski.  Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, dlaczego warto działać w projektach uczniowskich, jak tworzyć te projekty i co wnoszą one w nasze życie. Uczniowie mieli możliwość poznać działających ekologicznych aktywistów. Jedną z nich była z XXVI Liceum Ogólnokształcącego Weronika Chmielewska, która tworząc ekologiczna grę „Graj w Zielone”, uświadamia m.in o fast fashion, cruelty free cosmetics czy segregacji śmieci. Nasze „ Ekologiczne cukiereczki” podczas spotkania poznawały różne projekty i ich realizację, brały udział w ankietach, dzieliły się pomysłami oraz doświadczeniami już zdobytymi w obszarze tak dla nas ważnym, jakim jest ekologia i środowisko.

Dostępność strony