Aktualności

Erasmus+ i PMU na wspólnym starcie

W naszej szkole dość intensywnie rozpoczęliśmy maj, gdyż 7 maja na realizację staży zawodowych wyjechały dwie grupy: 14 uczniów z opiekunem do Rimini, gdzie w ramach projektu „Staże zawodowe szansą na europejską karierę” przez 2 tygodnie będą odbywać praktyki zawodowe w zakładach pracy zgodnych z ich kierunkami kształcenia: na lotnisku, w agencjach reklamowych i restauracjach oraz 19 uczniów z 3 opiekunami do Rzymu, gdzie w ramach projektu PMU „Poznajemy dziedzictwo kulturowe Europy” przez tydzień wraz z grupą włoskich uczniów w Liceo Scientifico Francesco d’Assisi będą realizować podstawę programową kształcenia ogólnego.

Także dwie nauczycielki z kształcenia zawodowego z branży gastronomicznej w ramach programu Erasmus+ uczestniczą w obserwacji pracy w restauracji we włoskim Rimini.

Będzie to na pewno intensywnie wykorzystany czas, aby nie tylko zrealizować założone we wnioskach działania, ale także poznać kulturę, zwyczaje i styl życia Włochów, zwiedzić Bolonię, Rzym, San Marino.

Pozdrawiamy serdecznie z Rimini i Rzymu.

Opiekunowie uczniów: Małgorzata Pabjańska, Sabina Stecka, Karolina Winiarska, Paweł Muszyński

Nauczyciele realizujący job shadoowing: Magdalena Kopel, Renata Mazur-Bukała

Włoscy partnerzy: AI Rimini, Liceo Scientifico Francesco d’Assisi

Do śledzenia codziennych relacji z naszego pobytu zapraszamy na blog projektowy na stronie www.projektyzs3.rzeszow.pl, a także na FB: https://www.facebook.com/groups/237160292252947/?multi_permalinks=237161652252811&notif_id=1683618484215568&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Koordynator projektów: Katarzyna Nowak

Dostępność strony