ERASMUS+ X 2017

NOWE TRENDY W HOTELARSTWIE I REKLAMIE

W sobotę 7.10.2017r. druga grupa uczniów z kierunków: technik organizacji reklamy i technik hotelarstwa  wyjechała na staż  do Malagi.
Projekt mobilności realizowany w ramach programu POWER pod tytułem „Nowe trendy w hotelarstwie i reklamie” został napisany przez mgr inż. Edytę Kraskę i mgr inż.  Małgorzatę Pabjańską.
Do Hiszpanii uczniowie polecieli samolotem z Warszawy. Pogoda była bardzo ładna,  więc   z lotu ptaka mogli podziwiać  polską stolicę i ziemię andaluzyjską.
Zostaliśmy zakwaterowani w  sześciopokojowym apartamencie w samym centrum Malagi.W niedzielę udało nam się zobaczyć i zwiedzić najważniejsze zabytki Malagi: katedrę, zamek Alcazar i starożytny rzymski teatr. Po południu spędziliśmy czas na plaży nad Morzem Śródziemnym.W poniedziałek spotkaliśmy się z pracownikami Tribeki – organizacji przyjmującej i udaliśmy się do naszych miejsc pracy.
Serdecznie i gorąco  pozdrawiamy z upalnej Malagi dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i uczniów.
Marta Brud- opiekun grupy

Po pierwszym stresującym tygodniu, związanym z nowym miejscem pracy w obcym kraju, uczniowie mogli wreszcie odpocząć.
Korzystając z pięknej pogody, sobotę spędzili na plaży La Magueta w Maladze.

W niedzielę pojechaliśmy pociągiem na wycieczkę do Rondy, jednego z najczęściej odwiedzanych miast Andaluzji. Główną atrakcją tego miasta jest kanion El Tajo oraz przerzucony przez niego XVIII-wieczny most. Hemingway w książce „Komu bije dzwon” opisał, jak w czasie hiszpańskiej wojny domowej tutejsi republikanie mordowali zwolenników nacjonalizmu poprzez strącenie ich w otchłań El Tajo. Spektakularny widok przepaści zrobił na nas ogromne   wrażenie, podobnie jak arena, na której narodziła się współczesna forma  corridy, polegająca na walce torreadora z bykiem na stojąco, a nie na koniu jak było do tego czasu. Podziwialiśmy też pełną uroku starówkę, którą już w XIX w. opiewał Victor Hugo, a potem Rainer Maria Rilke, Orson Welles i Ernest Hemingway. Ronda – malownicze miasto na skale ze wspaniałymi budowlami i ogrodami na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Dostępność strony