Etap szkolny XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 11.10.22 odbył się etap szkolny XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W tym roku przewodnim tytułem olimpiady jest Turystyka odpowiedzialna.

W etapie szkolnym wzięło udział 19 uczniów z drugiej, trzeciej i czwartej klasy technikum hotelarskiego. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, składający się z 60 pytań.

Wszyscy uczniowie dobrze poradzili sobie z niełatwym testem, mimo że pytania obejmowały szeroki, wykraczający poza program nauczania, zakres wiedzy z hotelarstwa, turystyki i gastronomii.

Najlepsi okazali się uczniowie z klasy IV ag:

Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Maria Sierzega, a drugie ex aequo: Zuzanna Poźniak i Mateusz Lonc.

Niestety, do kolejnego etapu szkoła może wytypować tylko dwóch uczniów, więc po dogrywce, którą wygrał Mateusz Lonc, właśnie on jako drugi będzie reprezentował nasza szkołę w etapie okręgowym.

Przed uczniami jeszcze wiele pracy, będziemy ich wspierać i trzymać za nich kciuki.

Powodzenia!!!

Szkolny etap olimpiady zorganizowały:

Iwona Kwater i Monika Płonka