Aktualności

EUROPA DLA MŁODYCH

W środę 7 grudnia 2022 r. klasa 1b pod opieką p. Michaliny Chudzik i p. Agnieszki Strzyżowskiej udała się do  Galerii Paniaga przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. Celem wyjścia, które odbyło się z inicjatywy p. Danuty Chmury, był zorganizowany przez Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych „INPRO” Dzień Informacyjny „Europa Dla Młodych”. Jest to cykliczna impreza realizowana przez grupy międzynarodowych wolontariuszy INPRO, którzy przyjeżdżają do stolicy województwa podkarpackiego w ramach unijnego programu „Europejski Korpus Solidarności”. Wydarzenie nie tylko zwieńcza ich pobyt, ale również daje okazję mieszkańcom by lepiej poznać programy europejskie dla młodzieży takie jak „Erasmus+” czy „EKS”, odkryć kulturę różnych rejonów świata, przełamać bariery językowe, stereotypy oraz spędzić ciekawe popołudnie.

Dostępność strony