Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ MÓZGU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 :-)

MÓZG LUDZKI – TRAMPOLINA Z KTÓREJ MŻEMY SIĘ ODBIĆ W MAGICZNY ŚWIAT GENIUSZU – Dilip Mukerjea
W dniu 18 marca 2022 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Mózgu. W tym dniu p. Anna Ulan koordynatorka Szkolnego Klubu” Zdrowo Zakręceni”, przygotowała wykład pt. ” NAKARMIĆ MÓZG”, w którym uczestniczyli uczniowie z klas: 1B, 1C, 2B, 3BG oraz 3BS. W wykładzie znalazło się wiele ciekawostek o naszym mózgu oraz zasad, które warto wcielić w życie, np.:
• Odpowiednia dieta – dużo warzyw, orzechów, owoców, ryb i zdrowych tłuszczów
• Prawidłowe nawodnienie organizmu, by poprawić koncentrację… ale  należy pić wodę, a  nie napoje energetyczne
• Regularna aktywność fizyczna – dotlenia się mózg i zwiększa poziom serotoniny
• Trening mózgu –  ciekawość, nauka i działanie wpływają korzystnie na tworzenie się komórek nerwowych.
Dodatkowo uczennice z klasy 3 BS (Oliwia Halat, Karolina Cholewa, Natalia Jasińska) i 3 BG ( Róża Jakubowska, Ilona Kołodziej i Wiktoria Kuś) przygotowały mnóstwo ciekawostek dotyczących pracy mózgu, jego zdolności do zapamiętywania oraz przechowywania informacji. Przygotowane plakaty pokazywały również, co powinno znaleźć się w diecie ucznia, by mózg pracował bez zarzutu.

Dostępność strony