Aktualności

„GLOBTROTER” NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

W środę 14 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Michaliny Chudzik i p. Doroty Bukowskiej udali się do auli głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego, by wziąć udział w X edycji podróżniczych pokazów „Globtroter”.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Studenckie Koło Naukowe Podróżników. Podczas spotkania wysłuchaliśmy 3 inspirujących prelekcji, wzbogaconych autorskimi zdjęciami i filmikami z wycieczek. Michał Maruszak podzielił się z nami swoim wyjazdem do Turcji i Iraku.

Zobaczyliśmy świat arabski w kontekście wojny, religii, obyczajów i zaskakującej gościnności. Jakub Mączka opowiedział o rodzinnym trekkingu wokół Mount Blanc – najwyższej góry w Europie. Natomiast 27-letnia Małgorzata Roza, która do tej pory odwiedziła ok. 80 krajów, oczarowała nas tematem „Jak zacząć podróżować po świecie będąc studentem?” W swoją opowieść o przygodach na sześciu kontynentach wplotła bezcenne rady na temat samodzielnego organizowania wyjazdów i napełniła nas wiarą w to, że marzenia są na wyciągnięcie ręki.

Dostępność strony