Aktualności

Historyczne wędrówki po Europie – Granada w oczach współczesnej młodzieży – GRUPA I

W ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów wróciła już pierwsza z trzech zaplanowanych grup z hiszpańskiej szkoły Ave Maria Casa Madre w Granadzie.

Młodzież podczas pobytu w Hiszpanii razem z hiszpańskimi uczniami, opracowała m.in.: makietę Granady, prezentację multimedialną „Spacerem po historycznych miejscach Granady”, uczestniczyła w warsztatach międzykulturowych, a na zakończenie wspólnych działań rozegrała  mecz piłki siatkowej.

Podczas pobytu była także okazja do poznania nie tylko Granady, ale także okolic, gdyż uczniowie byli nad morzem w Nejra Caves, w uroczych jaskiniach położonych w Górach Sierra de Almijara w regionie Andaluzji.

Uczniom towarzyszyło trzech opiekunów, którzy wspierali ich językowo i organizacyjnie:

Monika Duda, Sabina Stecka i Maciej Szeliga.

To dopiero początek wyjazdów uczniów na mobilności zagraniczne w ramach projektów unijnych, gdyż już niebawem kolejni uczniowie w ramach trzech projektów będą wyjeżdżać nie tylko do Granady, ale również do Grecji (zawody: technik analityk, technik hotelarstwa i technik eksploatacji portów i terminali) i Rimini (zawody: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych).

 

W sezonie letnim na staże zagraniczne wyjedzie 101 uczniów pod opieką 15 nauczycieli.

Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może nie tylko zdobywać nowe doświadczenia zawodowe, ale także kształtować kompetencje kluczowe w ramach różnych propozycji oferowanych z funduszy unijnych.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym.

 

Dostępność strony