Aktualności

Historyczne wędrówki po Europie – Granada w oczach współczesnej młodzieży – GRUPA II

W ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów, druga z trzech zaplanowanych grup pod opieką nauczycieli: Michaliny Chudzik, Kamila Kwoki i Pawła Muszyńskiego, rozpoczęła realizację tygodniowej mobilności w szkole Ave Maria Casa Madre w Granadzie.
Młodzież podczas pobytu w Hiszpanii, razem z uczniami hiszpańskiej szkoły, będzie wspólnie opracowywać m.in.: makietę miasta Granada, prezentację multimedialną „Spacerem po historycznych miejscach Granady”, uczestniczyć w warsztatach międzykulturowych, a na zakończenie wspólnych działań, rozegra mecz piłki siatkowej. Podczas pobytu uczniowie poznają nie tylko Granadę, ale także okolice, gdyż mają w planach wycieczkę nad morze do Nejra Caves do uroczych jaskiń położonych w Górach Sierra de Almijara w regionie Andaluzji.
W sezonie letnim w naszej szkole uczniowie wyjadą do trzech krajów nie tylko na realizację podstawy programowej w kształceniu ogólnym, ale także na staże zawodowe do europejskich firm i przedsiębiorstw. Na mapie naszych mobilności znalazły się hiszpańska Granada, włoskie Rimini oraz Paralia Katerini w Grecji. Uczniowie w Granadzie kształtują kompetencje kluczowe i realizują zajęcia lekcyjne z historii, języka angielskiego, informatyki i wychowania fizycznego wraz z hiszpańską młodzieżą. W Grecji, w ramach kształcenia zawodowego, będą realizować praktyki w przedsiębiorstwach analitycznych, logistycznych i hotelarskich, a we Włoszech – w agencjach reklamowych, restauracjach oraz w porcie lotniczym w Rimini. W sumie, od kwietnia do czerwca, w zagranicznych mobilnościach wyjedzie 101 uczniów pod opieką 15 nauczycieli.
Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może nie tylko zdobywać nowe doświadczenia zawodowe, ale także kształtować kompetencje kluczowe w ramach różnych propozycji oferowanych z funduszy unijnych.
Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym

Dostępność strony