Aktualności

Historyczne wędrówki po Europie – Granada w oczach współczesnej młodzieży

W ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów, pierwsza z trzech zaplanowanych grup, pod opieką nauczycieli: Moniki Dudy, Sabiny Steckiej i Macieja Szeligi, rozpoczęła realizację tygodniowej mobilności wraz z hiszpańską młodzieżą w szkole Ave Maria Casa Madre w Granadzie.

 Młodzież podczas pobytu w Hiszpanii, razem z uczniami hiszpańskiej szkoły, będzie  opracowywać makietę miasta Granada, uczestniczyć w warsztatach międzykulturowych, opracowywać prezentację multimedialną „Spacerem po historycznych miejscach Granady”, a na zakończenie wspólnych działań rozegra mecz piłki siatkowej. Podczas pobytu będzie również okazja do poznania nie tylko Granady ale i jej okolic. Uczestnicy  pojadą w region Andaluzji do Nejra Caves by zobaczyć  jaskinie położone w Górach Sierra de Almijara.

To dopiero początek wyjazdów uczniów na mobilności zagraniczne, w ramach projektów unijnych, gdyż po długim weekendzie majowym, kolejni uczniowie w ramach trzech projektów, będą wyjeżdżać nie tylko do Granady, ale również do Grecji (zawody: technik analityk, technik hotelarstwa i technik eksploatacji portów i terminali) i Rimini (zawody: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych).

W sezonie letnim na staże zagraniczne wyjedzie 101 uczniów pod opieką 15 nauczycieli.

Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może nie tylko zdobywać nowe doświadczenia zawodowe, ale także kształtować kompetencje kluczowe w ramach różnych propozycji oferowanych z funduszy unijnych.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym

Dostępność strony