Aktualności

II edycja gminnego konkursu MASTERCHEF

W dniu 27 maja 2022 r w Szkole Podstawowej nr 1  w Bratkowicach odbyła się II edycja Gminnego Konkursu  ,, MASTERCHEF ‘’, któremu patronuje Wójt Gminy Świlcza.        Uczniowie szkół podstawowych z całej gminy przestawiali swoje umiejętności. Uczennice  naszej szkoły  z klasy 2 B :  Gabriela Pokrywa , Emilia Flak i Martyna Kiełb i 3 BS :  Zuzanna Cach , Karolina Cholewa , Oliwia Halat i Anna Karnas,  przedstawiły swój pokaz kulinarny, w którym  zaprezentowały : Piramidę – Witaminkę, jadalne doniczki, pastę z awokado, mini burgery, wytrawne tartinki oraz francuskie makaroniki . Agata Czopik – tegoroczna absolwentka, opowiadała o korzyściach wyboru naszej szkoły . Do pokazu młodzież była przygotowana przez nauczycieli : p. Agnieszkę Wójcik oraz p. Magdalenę Kopel. Oprócz kulinarnego pokazu, mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu p. Anny Ulan pod tytułem      ,, Kulinarne recepty na zdrowie ”. W wykładzie znalazły się informacje o produktach, które warto mieć w swojej codziennej diecie aby zapewnić sobie dobre zdrowie i jeszcze lepsze samopoczucie.

Warto dodać, że kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych, daje możliwość wykształcenia umiejętności godnych „ masterchefa”, podnoszenia świadomości dotyczącej profilaktyki chorób cywilizacyjnych oraz nowotworowych i ogólnie pojętej dietetyki.  Dyrektor SP nr 1 w Bratkowicach p. J. Różańska oraz Wójt Gminy Świlcza p. A. Dziedzic, serdecznie podziękowali naszej młodzieży i  nauczycielom za profesjonalną prezentację oraz pokaz kulinarny. Podziękowania były  również skierowane do dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie za wspaniałą oprawę gastronomiczną . Koordynatorem wyjazdu naszej młodzieży była p. Anna Kokoszka.

Dostępność strony