Ogłoszenia

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „ZŁOTY KOMPAS”

W dniach 8 kwietnia i 14 maja (termin dodatkowy) 2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia zakańczające innowację pedagogiczną „Złoty Kompas”.

W ramach projektu 27 uczniów z klas 2c, 2f, 3d, 4a, 4c, 4d i 5es co miesiąc od września do marca prowadziło samodzielne obserwacje terenowe miejsca wschodu i zachodu Słońca oraz dokumentowało ich przebieg za pomocą fotografii. Dodatkowo uczestnicy brali udział w cyklicznych spotkaniach, podczas których powtarzane były zagadnienia dotyczące ruchów Ziemi oraz omawiano dotychczasowe osiągnięcia młodzieży.

W kwietniu (oraz w maju) nastąpiła prezentacja wyników pracy uczniów, wykonanie schematów zmiany miejsca wschodu i zachodu Słońca względem punktu, z którego je obserwowano na podkładach pozyskanych z aplikacji GoogleMaps oraz dyskusja dot. celów osiągniętych dzięki udziałowi w projekcie.

Autorka i koordynatorka innowacji: p. Michalina Chudzik

Dostępność strony