Aktualności

KARPATY NA WIDELCU

KARPATY NA WIDELCU

 

Karpaty na Widelcu to dwudniowy, najsmaczniejszy festiwal na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych. Ambasadorem wydarzenia był Robert Makłowicz, gość honorowy imprezy.

Karpaty na Widelcu to nie tylko wyjątkowe smaki, ale także liczne atrakcje dodatkowe, takie jak: koncerty zespołów, konkursy kulinarne, pokazy gotowania, jarmark rękodzieła i produktów regionalnych, warsztaty i wiele więcej.

 

W sobotę, 24 września 2022 r., oprócz wielu atrakcji, goście mogli na żywo obserwować pokaz kulinarny Roberta Makłowicza. Nasi uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia – cukiernicy i kucharze z klas: 3g, 2g i 1g pomagali w porcjowaniu Karpatki oraz w przygotowaniu i wydawaniu regionalnych potraw takich jak: kacapoły – pierogi kudłate, hreczanyki, kapusta kiszona bez kapusty, przygotowanych przez Klub Podkarpackich Gastronomów działający przy Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie.

 

W niedzielę, 24 września 2022 r., Klub Podkarpackich Gastronomów przygotował Karpacki Kocioł z Dziczyzną. Zgromadzeni goście mogli podziwiać proces gotowania zupy w kotle o pojemności 1500l i skosztować tej potrawy. W wydaniu kilku tysięcy porcji tego myśliwskiego dania pomagali nasi uczniowie – kucharze i cukiernicy z klas: 2g i 3g. Jednocześnie na scenie Rynku odbywał się pokaz kulinarny Jana Kuronia. Ponadto mistrzowie cukiernictwa z Cukierni Orłowski i Rak wraz z  naszymi uczniami z klas: 1g i 2g wypiekali piernikowe serduszka.

 

Wraz z uczniami, podczas obsługi festiwalu, pracowały nauczycielki przedmiotów zawodowych – Renata Mazur-Bukała i Marta Świder.

 

Dostępność strony