Aktualności

KLASOWA WYCIECZKA 3 B

W dniu 13 września 2023 r., klasa 3 B wybrała się na integracyjną wycieczkę do Krakowa.

Podróż rozpoczęliśmy pociągiem ze stacji Rzeszów Główny. W Krakowie przywitało nas piękne słońce, dlatego żwawo rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Na początek przepiękny teatr Juliusza Słowackiego, barbakan z murami obronnymi starego grodu, a następnie traktem królewskim od Bramy Floriańskiej na Wawel. Po drodze zwiedziliśmy Kościół Mariacki ze słynnym obrazem Wita Stwosza. Po powrocie z Wawelu przywitaliśmy się z Adamem Mickiewiczem, który nadal dumnie stoi na krakowskim rynku, a potem udaliśmy się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Obrazy z różnych epok, będą świetną inspiracją do zrozumienia utworów literackich i mogą stanowić konteksty na maturze z języka polskiego.

W wolnym czasie indywidualnie eksplorowaliśmy piękne uliczki, by znowu spotkać się z wysoką kulturą w Muzeum Narodowym Czartoryskich przy ulicy Pijarskiej 15. Zgromadzone tam eksponaty są bardzo różnorodne i pokazują życie Polaków od  XVI do  XX w.. Główną atrakcją muzeum jest  Dama z gronostajem Leonarda da Vinci.

Po takiej dawce emocji, uśmiechnięci i zadowoleni udaliśmy się na dworzec Kraków Główny i wróciliśmy do Rzeszowa.

Opiekunkami uczniów były pani Agnieszka Węglowska i wychowawczyni pani Anna Ulan.

Dostępność strony