Aktualności

KONKURS „W kręgu poezji i prozy lagrowej KL Ravensbrück”

ZAPRASZAMY !!!

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 „W kręgu poezji i prozy lagrowej KL Ravensbrück”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jest sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim FKL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu.

Zadaniem każdego z uczestników będzie przygotowanie dwóch utworów: jednego wiersza oraz jednego fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück.

Organizatorami VIII edycji Konkursu są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.

Chętnych uczniów do zgłoszenia udziału zapraszam do BIBLIOTEKI SZKOLNEJ do dnia 9 lutego 2022r. lub do kontaktu przez dziennik elektroniczny/Renata Skoczylas – nauczyciel bibliotekarz

Półfinały w Oddziałach i Delegaturach IPN w całej Polsce odbędą się w dniach 14-18 marca 2022 r. Wielka Gala Finałowa Konkursu odbędzie się 6 kwietnia 2022 r. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej o godz. 11.00.

Nagrodą główną w konkursie dla wszystkich finalistów i ich opiekunów będzie wyjazd i odwiedzenie Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück w Niemczech w dniach 22-25.04.2022 r.

Dostępność strony