Aktualności

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty!

KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Walentynki to wyjątkowy czas na prezenty.

COŚ słodkiego  to idealny upominek dla ukochanej osoby, uznawany za symbol miłości i najbardziej znany afrodyzjak na świecie. Już jeden kawałek słodkiego ciasteczka od razu poprawia nastrój i daje nam chwilę przyjemności.

 Zespół Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu wraz z Barbarą Bassarą- Poprawą i Joanną Mazurkiewicz – nauczycielami przedmiotów zawodowych – zaprosił uczniów naszej szkoły oraz uczniów innych szkół branżowych do udziału w konkursie cukierniczym „WYPIEKI WALENTYNKOWE“.

Nasza uczennica Karolina Boroń  z klasy 2gg , wykazała niebywałe umiejętności i zajęła

 I miejsce.

 Pozostali nasi uczniowie zajęli następujące pozycje:

II miejsce Anna Paśko – ZS Nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie

Julia Gancarz – Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie

Anna Żak – ZS im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu

 III miejsce Marcelina Czekańska- Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. Bł. Karoliny

Kózkówny w Pilźnie

Amelia Borenet – ZS Nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie

Magdalena Saj –  ZS im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu

Wszyscy uczestnicy konkursu zaproszeni zostaną w marcu na spotkanie, podczas którego nastąpi  rozdanie nagród – dyplomów, upominków oraz nagród voucherów udziału w cyklu 3 szkoleń związanych z dekorowaniem wyrobów cukierniczych.

Patronat honorowy sprawował  Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o tradycjach cukierniczych, zapoznanie z  tradycjami walentynkowymi, rozwijanie inicjatywy i kształcenie wyobraźni twórczej uczniów, prezentacja własnych dokonań twórczych,poszerzenie umiejętności w wykorzystaniu technologii komputerowej w pracy. Uczestnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem walentynkowym – wykonanie ciasta lub ciasteczek o dowolnym kształcie i dowolnej wielkości, udekorowanie ich oraz wykonanie dokumentacji do zadania w programie Power Point.

Komisja w składzie: Dyrektor ZS im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu- Maria Janas–Bytnar, mgr inż. Paweł Hanus – Instytut Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Tomasz Podkul –  mistrz cukierniczy – cukiernia „Maestro” przyznała miejsca konkursowe:

Informacja o terminie wręczania nagród  zostanie przekazana drogą mailową do opiekunów uczniów.

Opiekun grupy Renata Mazur Bukała – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Cechowi  Rzemiosł Różnych w Leżajsku, Firmie Apex oraz Firmie Upfield.

Dostępność strony