Aktualności

Konkurs wiedzy o Ameryce „I Know America 2024”

Trzyetapowy, internetowy konkurs wiedzy dla uczniów szkół średnich
 w wieku 14-19 lat.

Wygraj indeks na studia!

Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół średnich do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „I KNOW AMERICA 2024”.

Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnich składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, „internetowo” odpowiadają na pytania zawarte w teście jednokrotnego wyboru – jedna odpowiedź poprawna:

Pytania obejmują takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, sport czy „słynne cytaty”.

Drugi etap będzie polegał na  napisaniu eseju (po polsku), na jeden z  15 tematów. Trzeci etap polega na opracowaniu zagadnień i obronie swojego eseju.

Wszystkie informacje i instrukcje znajdziesz tutaj: http://knowamerica.pl/instrukcja-dla-uczestnikow

Najlepsi autorzy zostaną zaproszeni do Warszawy na trzydniowe spotkanie laureatów. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

Nagrody główne to:

Nagrody:

  • Wakacyjny staż w American Chamber of Commerce
  • 3 indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW
  • 3-dniowa wycieczka do Warszawy pełna amerykanistycznych wspaniałości – spotkań z dyplomatami USA, inspirujących warsztatów i atrakcji kulturalnych
  • *Wyjazd do USA w ramach miesięcznego programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship

*program jest organizowany co roku, ale 100% potwierdzenie otrzymujemy dopiero po rozpoczęciu i ogłoszeniu warunków konkursu. Wypatrujcie informacji o BFTF na naszej stronie.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁA JUŻ OTWARTA!!!

http://knowamerica.pl/panel/register

Na stronie znajdziesz również regulamin i harmonogram konkursu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Koordynator konkursu w szkole: Anna Patron

Dostępność strony