„KREMÓWKA PAPIESKA” Z OKAZJI 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W niedzielę 28 maja, już po raz 14. w Rzeszowie odbyła się akcja „Kremówka Papieska”. Tym razem towarzyszyło jej hasło „Pamięć jest wdzięcznością serca”. Nasi uczniowie z klas: 1a, 1e, 2f, 2g, 2b,1b,1g
i 3g po raz kolejny i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to słodkie wydarzenie. Uroczystość została zorganizowana w celu uczczenia 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W tym roku kremówka miała długość 103 metrów i została podzielona na około 14 tysięcy porcji. W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się rzeszowscy rzemieślnicy, mistrzowie z Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak i Cukiernia-Piekarnia Radosław Rak, pod czujnym okiem mistrza Kazimierza Raka.

W wydarzeniu brali także udział: Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników, Cech Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie wraz z Klubem Podkarpackich Gastronomów oraz Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie. Nad uczniami opiekę sprawowali: Pani kierownik szkolenia praktycznego Anna Spirała oraz nauczyciele: Renata Mazur-Bukała, Agnieszka Belcer i Barbara Chuchla. Za fotorelację na żywo odpowiadały: Katarzyna Dawidowska i Karolina Winiarska. W uroczystościach brał udział nasz poczet sztandarowy pod opieką Rafała Kani. Dziękujemy za wsparcie tej pięknej tradycji.