Aktualności

KURS STEWARDESY/STEWARDA

W dniach 16–17 czerwca 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Kursie stewardesy/stewarda linii lotniczych,  przeprowadzonym przez wykładowcę akademickiego i stewarda linii lotniczych Norwegian Airlines, Radosława Szafranowicza-Małozięcia oraz Karolinę Rzepecką, stewardesę – pursera Polskich Linii Lotniczych LOT, reprezentujący firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy.

Uczniowie w tych dniach intensywnie pracowali, wykonując zadania, z którymi na co dzień zmagają się członkowie personelu pokładowego. Uczestnicy kursu mieli do dyspozycji kamizelki ratunkowe, maski tlenowe, pasy bezpieczeństwa – elementy potrzebne do wykonania DEMO oraz wózki cateringowe, służące do obsługi podróżnych w czasie lotu, wypełnione jedzeniem i napojami. Ponieważ każdy członek personelu pokładowego musi nienagannie wyglądać, uczniowie skorzystali z usług i rad profesjonalistów makijażu, a następnie fotograf wykonał im zdjęcia do portfolio.

Celem kursu było pokazanie, jak wygląda praca stewardesy/stewarda oraz Open Day i na co najczęściej zwracają uwagę linie lotnicze podczas rekrutacji. Kursanci zaznajomili się również  z wymaganiami stawianymi kandydatom, chcącym podjąć pracę jako członek personelu pokładowego. Dowiedzieli się, jakie sytuacje mogą się wydarzyć podczas lotu i o  procedurach, które należy wówczas zastosować.

Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, a ci, którzy go zdali, otrzymali certyfikat pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.

Organizatorem wydarzenia była dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar, której towarzyszyli  nauczyciele przedmiotów lotniczych : mgr Sabina Stecka, mgr inż. Oksana Martoń i mgr Marcelina Błońska.

Dostępność strony