Aktualności

KURS STEWARDESY/STEWARDA W NASZEJ SZKOLE ponownie !!!

KURS STEWARESY/STEWARDA W NASZEJ SZKOLE ponownie !!!

W dniach 22 – 23 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w  Kursie stewardesy / stewarda linii lotniczych, który został przeprowadzony przez wykładowcę akademickiego i stewarda linii lotniczych Norwegian Airlines, Radosława Szafranowicza- Małozięcia,  reperezentującego firmę szkoleniową Kadry Turystyki z Warszawy.

Uczniowie w tych dniach intensywnie pracowali, wykonując zadania, z którymi na co dzień zmagają się członkowie personelu pokładowego. Uczestnicy kursu mieli do dyspozycji kamizelki ratunkowe, maski tlenowe, pasy bezpieczeństwa – elementy potrzebne do wykonania DEMO oraz wózki cateringowe, służące do obsługi podróżnych w czasie lotu,  które były wypełnione jedzeniem i napojami. Ponieważ każdy członek personelu pokładowego musi nienagannie wyglądać, uczniowie dowiedzieli się, jak wykonać profesjonalny makijaż i jaki jest dress code, wymagany przez różne linie lotnicze.

Celem kursu było pokazanie, jak wygląda praca stewardesy / stewarda oraz jak wygląda Open Day i na co najczęściej zwracają uwagę linie lotnicze podczas rekrutacji. Uczniowie zapoznali się również
z  wymaganiami stawianymi kandydatom, chcącym podjąć pracę jako członek personelu pokładowego. Dowiedzieli się także, jakie sytuacje mogą się wydarzyć podczas lotu i jakie procedury należy wówczas zastosować.

Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, który sprawdził przekazaną i zdobytą wiedzę,
a uczniowie, którzy zdali egzamin, otrzymali certyfikat pod patronatem Polskiej Izby Turystyki.

Organizatorem wydarzenia była dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar. Oprócz uczniów naszej szkoły udział
w kursie wzięła nauczycielka przedmiotów lotniczych mgr inż. Katarzyna Łysikowska.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję kursu przygotowującego do pracy w chmurach.

Dostępność strony