LdV II-III 2011

Udział  szkoły  w programie  LEONARDO  DA VINCI

BUŁGARIA 2011

 

W dniach 26.02.2011 – 26.03.2011, druga piętnastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Spożywczych realizowała projekt Leonardo da Vinci „Poznajemy Bałkany”.
Staż odbywał się w Kempinskim Hotelu Zografskim w stolicy Bułgarii – Sofii.

Lista uczestników stażu:

KUCHARZ KELNER HOTELARZ
1. Dziura Ewelina 1.Gniewek Adrian 1. Zięba Aneta
2. Tyczewski Konrad 2. Kuraś Izabela 2. Kulon Marta
3. Zawadzka Danuta 3. Kuźniar Magdalena 3. Raczak Ewelina
4. Storożyński Kamil 4. Wójcik Elżbieta 4. Gaweł Mariola
5. Szarek Mateusz 5. Stochliński Robert 5. Kidacka Angelika

      

Opiekun grupy: Marta Brud

Uczestnictwo w programie było w opinii wszystkich uczniów jedną z najlepszych rzeczy, które przytrafiły się im w życiu. Przede wszystkim młodzież miała możliwość zdobycia nowych umiejętności, wiedzy i kwalifikacji pod okiem profesjonalnej kadry Kempińskiego Hotelu Zografskiego. Na początku stażu był stres, ale z każdym dniem było lepiej, uczniowie radzili sobie wyjątkowo dobrze z powierzonymi im zadaniami. Ich praca i podejście do niej zostało bardzo wysoko ocenione przez personel hotelu. Nasza grupa została uznana za najlepszą z wszystkich polskich grup odbywających praktykę zawodową w Kempińskim Hotelu Zografskim. To wyróżnienie sprawiło wśród młodzieży zwiększenie motywacji do dalszego kształcenia. Niewątpliwą zaletą tego stażu była też możliwość podszkolenia znajomości języka bułgarskiego i angielskiego, zwłaszcza specjalistycznego. Uczniowie porównują swój pobyt w Bułgarii do wielkiej przygody. Oprócz wielu ciekawych ludzi poznali historię kraju i panujące w nim obyczaje (Baba Marta, dzień św. Teodora).
W wolnym czasie zwiedzili Sofię, Płowdiw i Kopriwszticę – malowniczą miejscowość w dolinie Bałkanów. Bardzo im się podobała wyprawa do zoo i kolejką gondolową na górę Witosza. Uczestnicy tego programu mają nadzieję, że zdobycie certyfikatów potwierdzających nowe umiejętności to świetna inwestycja w przyszłość, która zaowocuje w przyszłości znalezieniem dobrej pracy w Polsce i za granicą.

Opracowała: Marta Brud

Dostępność strony