LdV III 2013

Udział  szkoły  w programie  LEONARDO  DA VINCI

ANGLIA 2013

PRAKTYKA ZAWODOWA NASZYCH UCZNIÓW W ANGLII

 

Od 3 do 23 marca 2013 roku młodzież naszej szkoły brała udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach projektu Leonarda da Vinci „ Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. Uczniowie odbywali praktyki w firmach zajmujących się reklamą i hotelach w portowym mieście Portsmouth na południu Anglii.

Lista uczestników stażu i miejsca ich praktyk:

TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY
1. Gabriela Gargaś    – Insight4life
2. Adrianna Drozd    – Insight4life
3. Karolina Dryja    – Firewall IT
4. Reguła Kamil    – Firewall IT, Portsmouth Film Society
5. Wioletta Wilk    – Firewall IT, Portsmouth Film Society

HOTELARZ

1. Klaudia Raczak    – G!Boutique
2. Edyta Malska    – G!Boutique
3. Justyna Olszowy    – G!Boutique
4. Katarzyna Motyka    – Sellers Caffe House
5. Justyna Sitek    – Rydeview Hotel
6. Justyna Kowal    – Saville Hotel
7. Eryk Samojedny    – Saville Hotel
8. Maciej Kunysz    – Saville Hotel
9. Maria Wróbel    – Holiday Inn
10. Katarzyna Pałac    – Holiday Inn
Opiekun grupy: Marta Brud

Uczniowie organizacji reklamy odbywali staże w trzech firmach w działach promocji i reklamy oraz marketingu. Mieli tam okazję zapoznać się z funkcjonowaniem firmy na rynku angielskim oraz poszerzyć i pogłębić wiedzę teoretyczną uzyskaną w szkole. Zajmowali się zbieraniem informacji na dany temat dla zleceniodawcy zgodnie z jego oczekiwaniami, opracowywali informacje niezbędne do realizacji zadań reklamowych , uczestniczyli w rozmowach handlowych, prezentowali usługi reklamowe, brali udział w promocjach i kampaniach reklamowych.

Hotelarze praktykując w renomowanych hotelach takich jak 5-gwiazdkowy G!Boutique czy 4-gwiazdkowy Holiday Inn mogli lepiej poznać specyfikę pracy hotelu, profesjonalną obsługę gościa hotelowego, sposobu nakrywania i podawania do stołu, a nawet przygotowywania posiłków.

Młodzież jest bardzo zadowolona z wyjazdu na praktykę. Wszyscy nabyli kwalifikacje zawodowe i doświadczenie zgodne z przygotowaniem zawodowym zdobytym w szkole, poznali nowe sposoby pracy, poprawili znajomość języka angielskiego, zdobyli doświadczenie w samodzielnym życiu i poznali obcą kulturą. Bardzo zadowoleni byli również pracodawcy. Chwalili uczniów za kulturę, wiedzę i umiejętności. Byli wielokrotnie zaskoczeni jak uczniowie świetnie sobie radzili w pracy. Często zlecali im realizację zamówień klientów czy dopuszczali uczniów do obsługi klientów. W podziękowaniu za wzorową pracę wystawili uczniom pisemne rekomendacje, które na pewno przydadzą się w przyszłości przy ubieganiu się o pracę.

W wolnym czasie zwiedzili Portsmouth, starożytne Stonehenge, Old Sarum, średniowieczne Salisbury oraz najważniejsze obiekty w Londynie. Największą atrakcją był rejs po Tamizie oraz pobyt w muzeum Madame Tussauds, gdzie oprócz zwiedzania figur woskowych znanych osobistości można było odbyć podróż angielską taksówką w przeszłość Londynu, przerazić się w gabinecie strachu czy oglądnąć emocjonujący film 4D.

Odbytą praktykę dokumentują certyfikaty, które otrzymali praktykanci od przyjmującej nas instytucji TRAINING Vision oraz Europass Mobilność. Dokumenty, które podczas poszukiwania pracy staną się dodatkowym atutem osób uczestniczących w stażu zagranicznym. Potwierdzają one miejsce, termin i program stażu.

Pobyt w Anglii pozostawi na zawsze niezapomniane wrażenia w naszej pamięci.

Dostępność strony