LdV X 2009

Udział  szkoły  w programie  LEONARDO  DA VINCI

WŁOCHY 2009

 

 

 

Już po raz drugi w tym roku, uczniowie naszej szkoły odbyli w ramach projektu Leonardo da Vinci „Przedsiębiorczy kucharze i kelnerzy na włoskim rynku pracy” praktykę zawodową w Rimini.

 

W dniach od 3 do 30 października 2009 roku piętnastoosobowa grupa dziewcząt i chłopców pod opieką pani mgr Marty Brud zdobywała doświadczenie i nowe umiejętności w zawodzie kucharz i kelner w siedmiu restauracjach na terenie Rimini i Riccione.

 

Praktyka w Rimini, pod okiem zawsze miłego i życzliwego personelu restauracji, umożliwiła młodzieży zdobycie wiele cennej wiedzy zawodowej, zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

 

Uczniowie nabyli nowe doświadczenia związane z pobytem w obcym kraju. Wykorzystali i poszerzyli podstawowe umiejętności językowe w komunikacji interpersonalnej. W wolnym czasie zwiedzili i poznali historię oraz kulturę Rimini, San Marino, Wenecji i Florencji. W parku rozrywki Italia In Miniatura zobaczyli perły architektury i natury Włoch.

 

Wszyscy wrócili zadowoleni i z zapałem przystąpili do dalszej nauki w szkole. Uczniowie mają nadzieję, że otrzymane certyfikaty i europassy potwierdzające ich umiejętności i kompetencje zawodowe, pomogą im znaleźć wymarzoną pracę w kraju i zagranicą.

 

Materiał opracowała nauczycielka, Marta Brud.

Dostępność strony