LdV XI 2010

Udział  szkoły  w programie  LEONARDO  DA VINCI
BUŁGARIA 2010

 

W dniach 08.11.2010- 04.12.2010 piętnastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie pod opieką mgr inż. Iwoną Kwater odbywała praktyki zawodowe w pięciogwiazdkowym hotelu Kempiński Zografski, w Sofii, w ramach projektu

„Poznajemy Bałkany”.

Projekt został napisany przez nauczycielki Zespołu Szkół Spożywczych -panie mgr inż. Edytę Kraskę oraz mgr inż. Małgorzatę Pabjańską.

Uczniowie odbywający staż w stolicy Bułgarii to:

Hotelarze:
Beskur Gabriela
Gaweł Arkadiusz
Kocór Mateusz
Stolarz Agata
Stolarz Małgorzata

Kucharze:
Grodzki Marcin
Hajdo Adrian
Maternia Krzysztof
Motyka Dariusz
Wrzos Paweł

Kelnerzy:
Gajewska Magdalena
Oślizło Barbara
Sarna Agnieszka
Sroka Katarzyna
Żurek Wioletta

Młodzież pracowała w hotelu Kempinski, mieszkała w pokojach hotelowych i korzystała z całodziennego wyżywienia w stołówce pracowniczej. Kempinski jest jedną ze starszych sieci hotelowych, grupujących luksusowe placówki na całym świecie. Hotel Kempinski Zografski w Sofii posiada największą w kraju salę balową, profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, sale posiedzeń, restauracje i kawiarnie. Hotel otaczają słynne Ogrody Japońskie. W ciągu czterech tygodni praktyki uczniowie zapoznali się ze standardami i procedurami obsługi stosowanymi w pięciogwiazdkowych hotelach sieciowych. Kucharze poznali tajniki kuchni bałkańskiej i nauczyli się jak przygotowywać typowe dla niej potrawy. Wszyscy uczniowie doskonalili znajomość języka angielskiego, poznawali język bułgarski oraz kulturę Bałkanów. W czasie wolnym zwiedzili Sofię i Płowdiw- drugie pod względem wielkości i jedno z najstarszych miast w Bułgarii. Poznali również pięknie położony Melnik, słynący od wieków z produkcji wina. Był też czas na rozrywkę- dyskoteki, wycieczki w góry, basen oraz zakupy. Cztery tygodnie minęły bardzo szybko i żal było opuszczać Sofię i nowo poznanych przyjaciół.
Materiał opracowała nauczycielka, Iwona Kwater.

Dostępność strony