LdV XI 2012

Udział  szkoły  w programie  LEONARDO  DA VINCI

BERLIN 2012

 

W dniach 4.-24.listopada 2012 grupa uczniów Zespołu Szkół Spożywczych pod opieką nauczyciela Huberta Chruścińskiego przebywała w Berlinie w ramach programu „Leonardo da Vinci” na praktykach zawodowych. W zakładach przetwórstwa spożywczego oraz chemicznego pracowały uczennice klas 2TU oraz 3AT o specjalnościach technik technologii żywności i technik analityk.

TECHNIK ANALITYK

1. Stanek Karolina
2. Wójcik Justyna
3. Włodyga Aneta
4. Lis Aneta
5. Stolarska Klaudia
6. Pytlak Marta
7. Woś Maryla
8. Dziopak Dominika
9. Nowak Sabina

TECHNIK TECHNOLOG ŻYWNOŚCI

1. Malec Kinga
2. Krzywonos Ewa
3. Bartoń Justyna
4. Gwiżdż Michalina
5. Wolanin Anna
6. Słowik Sylwia
7. Bednarz Natalia

W ramach projektu „Staż w Berlinie-szansą na sukces zawodowy” uczennice pracowały w berlińskich piekarniach, cukierniach oraz laboratoriach spożywczych, chemicznych i medycznych.

Wszystkie uczennice otrzymały tzw. „Rote Karte”, dzięki czemu mogą dostać pracę w niemieckich przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego.

W wolnym czasie uczennice wraz z opiekunem mieli możliwość zwiedzenia zabytków i osobliwości stolicy Niemiec min.: Reichstag, Muzeum Figur Woskowych „Madame Tussaud’s”, Wieża Telewizyjna Der Fernsehturm, Das Pergamon Museum, Naturkundemuseum.

Informację przygotował H. Chruściński

Dostępność strony