Aktualności

Lekcja w ramach innowacji „Kosmetologia”

W dniu 15 marca, w ramach patronatu Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, klasa 2a (technik analityk, innowacja kosmetologia), brała udział w lekcji online prowadzonej przez p. dr n. med. Katarzynę Pytkowską, pod tytułem: „Skóra pod lupą. Budowa i Fizjologia skóry”.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznać budowę warstw skóry, ich charakterystykę oraz rodzaje fototypu skóry, określone na podstawie jej koloru. Poznali także odczyny powierzchni skóry niezbędne do ochrony przed mikroorganizmami. Obecnie mikrobiota skóry jest przedmiotem dużego zainteresowania z punktu widzenia lepszego zrozumienia chorób skórnych i opracowania nowych terapii leczenia. Dalsze postępy w zrozumieniu patogenów drobnoustrojowych, jak również wzrost zrozumienia złożonych związków i zależności ludzi i mikrobów, mogą doprowadzić do powstania nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych w leczeniu chorób dermatologicznych. Na skład mikrobioty człowieka głównie ma wpływ środowisko, w którym żyje i sposób odżywiania.

W czasie zajęć uczniowie przekonali się że, badania laboratoryjne są niezbędne podczas diagnozowania chorób skóry.

mgr inż. Monika Kluz-Kula

Dostępność strony