Aktualności

Lekcja z obcokrajowcem

Dnia 23.02.2024 r. klasa 2f pod opieką p. Danuty Chmury uczestniczyła w ciekawej lekcji języka włoskiego w restauracji „Italia da Bere”, której właścicielami są: p. Halina Puzio i Massimiliano Bondioli – rodowity Włoch pochodzący z Modeny. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Christian Valsecchi pochodzący z Mediolanu. Lekcję rozpoczęliśmy od konwersacji w języku włoskim, podczas której uczniowie chętnie zadawali pytania obcokrajowcom, pokonując strach przed mówieniem w innym języku, a później złożyli zamówienie w j. włoskim. Po zjedzeniu pysznej pizzy, zaśpiewaliśmy kilka piosenek  tj. „Lasciatemi cantare”, „Ti amo”, „Italodisco” i  „Bella ciao”.

Serdecznie dziękujemy właścicielom restauracji „Italia da Bere” za pomoc w zorganizowaniu ciekawej lekcji, podczas której uczniowie mogli poczuć włoską atmosferę, wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce oraz poznać kulturę i mentalność tego kraju.

Dostępność strony