Aktualności

Lekcje muzealne w Łańcucie

 

W listopadzie i grudniu 2022 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach muzealnych prowadzonych przez kustoszy Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Pierwsza z nich, to zajęcia pt. „Grande Tour czy Gap Year, czyli co nas w drogę gna?” – o podróżach, ich motywach, kosztach, celach, sposobach spędzania czasu w podróży i środkach transportu w przeszłości i dziś. Zastanawiano się nad celowością podróży, ich sensem, potrzebą podróżowania i wartościami, jakie nam dają. Lekcję zakończyła debata oxfordzka. Zajęcia odbyły się w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.

Ku ogromnej radości naszej młodzieży, w grudniu, zamkowy park pokryła śnieżna szata… a w zamkowych wnętrzach można było posłuchać o zwyczajach, tradycjach, potrawach i symbolach Świąt Bożego Narodzenia.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele bibliotekarze.

Dostępność strony