Aktualności,  Ogłoszenia

MAMY TO… KOLEJNY NIESAMOWITY SUKCES NASZYCH UCZENNIC W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ŻYWIENIU

MAMY ZASZCZYT POINFORMOWAĆ, ŻE KAROLINA CHOLEWA Z KLASY 5 BS ORAZ KATARZYNA ŚWIEBODA Z KLASY 3 B UZYSKAŁY TYTUŁ LAUREATA PODCZAS ELIMINACJI CENTRALNYCH XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU.

UZYSKANY TYTUŁ OTWIERA IM WIELE MOŻLIWOŚCI W DALSZEJ EDUKACJI I UZYSKANIU INDEKSU NA WYMARZONE STUDIA. ALE PO KOLEI … KASIA UZYSKA ZWOLNIENIE Z CZĘŚCI PISEMNEJ EGZAMINU ZAWODOWEGO Z KWALIFIKACJI HGT.02 I HGT.12 Z WYNIKIEM 100%.

KAROLINA I KASIA MAJĄ TEŻ WYNIK 100% Z BIOLOGII NA MATURZE NA POZIOMIE ROZSZERZONYM, RESPEKTOWANY PRZEZ WIELE POLSKICH UCZELNI WYŻSZYCH.

OBIE UCZENNICE OTRZYMAŁY CENNE NAGRODY, A TAKŻE MOGĄ UZYSKAĆ STYPENDIUM „MISTRZ” ORAZ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE „NIE ZAGUBIĆ TALENTU”.

ELIMINACJE ODBYŁY SIĘ W DNIACH 21-23 MARCA 2024 ROKU W SZCZECINIE I SKŁADAŁY SIĘ Z 3 ETAPÓW – CZĘŚCIE PISEMNEJ (TESTOWEJ), CZĘŚCI PRAKTYCZNEJ ORAZ CZEŚCI USTNEJ W FORMIE QUIZU. OBIE UCZENNICE WYKAZAŁY SIĘ OGROMNĄ WIEDZĄ Z ZAKRESU ŻYWIENIA CZŁOWIEKA, TECHNOLOGII GASTRONOMICZNEJ, OBSŁUGI KONSUMENTA, BIOLOGII, CHEMII I MIKROBIOLOGII.

ORGANIZATOREM OLIMPIADY JEST POMORSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W SZCZECINIE ORAZ ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. M. REJA. SPONSOREM GŁOWNYM OLIMPIADY JEST MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ, MINISTERSTWO ROZWOJU WSI I ROLNICTWA ORAZ PREZYDENT MIASTA SZCZECIN I ZACHODNIOPOMORSKI KURATOR OŚWIATY.

W KLASYFIKACJI GENERALNEJ KAROLINA UPLASOWAŁA SIĘ NA MIEJSCU VII, A KATARZYNA NA MIEJSCU IX. BIORĄC POD UWAGĘ UCZNIÓW TECHNIKUM, KAROLINA CHOLEWA MA 2. MIEJSCE W POLSCE, A KATARZYNA ŚWIEBODA 3. MIEJSCE W POLSCE. WARTO DODAĆ, ŻE W PIERWSZYM ETAPIE OLIMPIADY STARTOWAŁO OKOŁO 7500 UCZNIÓW, A W DRUGIM PRAWIE 800 UCZNIÓW LICEÓW I TECHNIKÓW Z CAŁEJ POLSKI.

BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM UZYSKANIA TAK REWELACYJNYCH WYNIKÓW I JESTEŚMY DUMNI, ŻE MAMY TAKĄ WSPANIAŁĄ MŁODZIEŻ, KTÓREJ PO PROSTU „CHCE SIĘ CHCIEĆ”.

DO OLIMPIADY UCZENNICE PRZYGOTOWYWAŁA PANI MGR INŻ. ANNA ULAN.

Dostępność strony