Aktualności

Miejsca praktyk młodzieży uczestniczącej w projekcie „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”

Młodzież przebywająca w Grecji na Riwierze Olimpijskiej w ramach projektu „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”, odbywa swoje praktyki w trzech zakładach pracy, znajdujących się na teranie Paralii i jej okolic.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik analityk, zdobywają swoje doświadczenia w laboratorium mleczarni Farma Pieria. Tam zapoznali się z technologią produkcji jogurtu i sera Mizithra oraz poznali wyposażenie i sprzęt stosowany w laboratorium. Podczas pracy pomagają przy przygotowaniu próbek do analiz i uczą się technik pracy laboratoryjnej, stosowanych podczas ich wykonywania.
Uczniowie z zawodu technik hotelarstwa pracują w hotelu „Honorata”, w którym przebywa aktualnie bardzo wielu gości, między innymi nasza grupa. Uczniowie pomagają w utrzymaniu czystości jednostek mieszkalnych, obsługują gości podczas wydawania śniadań i obiadów, a także przygotowują potrawy i napoje śniadaniowe. Mają również okazję, aby obserwować pracę recepcji hotelowej, nauczyć się stosowanych w niej procedur i zapoznać z dokumentacją.
Uczniowie z zawodu technik eksploatacji portów i terminali szkolą się w firmie logistycznej Trofo Express. Jest to firma zaopatrująca okoliczne hotele i restauracje w produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Uczniowie poznali już sprzęt, wyposażenie i dokumenty magazynowe. W czasie pracy pomagają przy kompletowaniu zamówień dla poszczególnych klientów oraz przyjęciu i wydawaniu towarów z magazynu.
Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym
Opiekunowie grupy: Iwona Kwater i Paweł Muszyński

Dostępność strony