Aktualności,  Ogłoszenia

Nasi hotelarze po raz kolejny wśród najlepszych!!!

Aleksandra Sierżęga z klasy 4 ag zajęła 10. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.

Zmagania, w których brała udział były wieloetapowe. Najpierw odbył się etap szkolny, później okręgowy i w końcu centralny, do którego zakwalifikowały się tylko 34 osoby z całej Polski, w tym nasza Ola. Etap centralny odbywał się w Bydgoszczy w dniach 12-14.04.2023 w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki oraz Rezydencji Sowa. Etap ten rozpoczął się od testu finałowego, po którym wyłoniono grono 15 laureatów i wśród nich znalazła się Ola. Tytuł laureata umożliwi jej uzyskanie stypendiów z „Mistrz” i „Nie zagubić talentu”. Następnego dnia odbył się etap praktyczny, podczas którego należało wykazać się umiejętnością obsługi gościa w recepcji i restauracji hotelowej. Konkurencja była duża i zadania trudne. Po podsumowaniu wszystkich punktów Ola uplasowała się na 10. miejscu w Polsce. Wielkie gratulacje!

To bardzo dobry wynik i ogromny sukces uczennicy i szkoły.

Podczas finału organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje: zwiedzanie ciekawych hoteli, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, uroczyste obiady i kolacje w wysokiej klasy restauracjach oraz udział w międzynarodowej konferencji naukowej na temat turystyki odpowiedzialnej.

Do Olimpiady uczennica przygotowywała się pod kierunkiem mgr inż. Iwony Kwater.

Dostępność strony