Aktualności

WorldSkills Poland – finał Eliminacji Krajowych

Finał Krajowych Eliminacji konkursu WorldSkills Poland 2021 już za nami!

28 maja w Centrum Badawczo – Rozwojowym Grupy Azoty w Tarnowie nasza Analityczka Dorota Sobuś z klasy 3a, razem z piątką pozostałych finalistów, zmagała się z zadaniami konkursowymi, do których należały:
– autoprezentacja i konwersacja z jury konkursowym w języku angielskim,
– wykonanie analiz chemicznych metodami klasycznymi, spektroskopowymi i chromatograficznymi,
– sporządzenie pisemnych raportów z wykonanych badań.

Po kilkugodzinnej, wyczerpującej pracy, jury konkursowe wyłoniło zwycięzcę i choć naszej Uczennicy nie udało się wygrać, to jesteśmy pod wrażeniem jej pasji, zaangażowania oraz dumni z postępów jakie poczyniła. Wierzymy, że udział w tak prestiżowym konkursie będzie zachętą do podejmowania kolejnych chemicznych wyzwań.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli Dorocie przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem pani Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem, pani profesor Doroty Głowacz – Czerwonki oraz innych naukowców z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej: pani dr inż. Doroty Naróg, pani dr inż., prof. Anny Kuźniar, pani dr inż. Eweliny Chmiel oraz pani mgr inż. Marzeny Szpiłyk za ogromną życzliwość i czas poświęcony na ćwiczenia wielu laboratoryjnych technik. Dziękujemy również Dyrekcji naszej Szkoły, Wychowawcy oraz wszystkim nauczycielom za ciepłe słowo i wsparcie na każdym etapie naszych przygotowań.

Opiekun: Magdalena Pluta

Dostępność strony