Aktualności

Niesamowity sukces naszej uczennicy!

Mamy już wyniki eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Ilona Kołodziej z klasy 3 B zwyciężyła na Podkarpaciu, a  uzyskany przez nią wynik sprawił, że zajmuje 2 miejsce w Polsce, biorąc pod uwagę startujących uczniów liceum i technikum, a gdy weźmiemy pod uwagę tylko uczniów technikum, jest to miejsce 1 – czyli najwyższy wynik w Polsce. Druga nasza uczennica, Jadwiga Maciąg z klasy 4 B uzyskała 8. miejsce na Podkarpaciu, a uzyskany przez nią  wynik sprawił, że również znalazła się w gronie uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 17 -19 marca 2022 roku.

Tematem wiodącym tegorocznej olimpiady było „Żywienie z profilaktyce chorób układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem nadciśnienia tętniczego”.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników i życzymy dalszych  spektakularnych sukcesów oraz owocnej pracy w dalszym pogłębianiu wiedzy żywieniowej. To już kolejny rok, kiedy jesteśmy najlepsi na PODKARPACIU!

Nagrody dla uczennic ufundowało Centrum Medyczne MEDYK, Podkarpacki Odział Towarzystwa Diabetologicznego i Zespół Szkół nr 3.

Do olimpiady uczennice przygotowywała p. mgr inż. Anna Ulan

Dostępność strony